Reklama
Reklama

Os. Sobieskiego: nowa część szkoły ma już parter

fot. PIM

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego o nową salę gimnastyczną wraz z częścią administracyjno-dydaktyczną.

Parter części administracyjno-dydaktycznej już jest gotowy i aktualnie na ukończeniu są ściany drugiej kondygnacji. Wznoszona jest także konstrukcja nośna sali gimnastycznej, a w części z biblioteką i czytelnią gotowy jest strop oraz trwa murowanie ścian pierwszego piętra - mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jednocześnie rozpoczęto prace przystosowawcze w klatce schodowej w obecnym budynku szkoły do połączenia go z nową częścią. Wcześniej przebudowana została istniejąca infrastruktura techniczna.

Rozbudowa szkoły na os. Sobieskiego rozpoczęła się wiosną tego roku. Dzięki inwestycji powierzchnia użytkowa budynku niemal się podwoi, sama sala gimnastyczna będzie mieć ponad 400 metrów kwadratowych. Oprócz niej na parterze nowego budynku powstaną m.in. szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), pokój trenerów, sala korekcyjna i pomieszczenie do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na pierwszym piętrze mieścić się będą m.in. balkon sali gimnastycznej, biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne, toalety, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery sale dydaktyczne powstaną na drugim piętrze, a w piwnicy istniejącego budynku zostaną przebudowane pomieszczenia techniczne. Teren w sąsiedztwie budynku zostanie zagospodarowany i obsadzony zielenią - dodają.

Koniec pierwszego etapu przebudowy szkoły przewidziany jest na wiosnę przyszłego roku.

" target="_blank">

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
17.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro