Reklama
Reklama

Czy na Jeżycach powstanie deptak?

Ul. Dąbrowskiego to prawdziwa zmora kierowców. Korki w tym miejscu to codzienność. Dlatego Zarząd Dróg Miejskich planuje tu drogową rewolucje.

Wizja Zarządu Dróg Miejskich zakłada, że część ulicy Dąbrowskiegostanie się deptakiem. Samochody pojadą natomiast, ulicą św Wawrzyńca przedłużoną do Niestachowskiej. To razie rewolucja tylko na papierze.

Pomysł przebudowy ul. Św. Wawrzyńca pojawił się już w połowie lat 90tych, jednak nie doczekał się aprobaty rady miasta ani prezydenta. Kolejny projekt powstał w 1998 ale i tym razem nie udało się go wprowadzić w życie. W zeszłym roku stworzono nową koncepcję, którą jest właśnie opracowywana. Jerzy Babiak specjalista do spraw transportu szacuje, że na realizację inwestycji miasto musiałoby wyłożyć około 30 mln złotych.

Wstępnie wiadomo, że ulica Św. Wawrzyńca miałaby przebiegać wzdłuż torów do ulicy Pułaskiego. Nie zdecydowano jeszcze co się stanie z zabytkowym wiaduktem w tym miejscu, być może zostanie zastąpiony nowym. Remont prawdopodobnie przebiegałby w dwóch etapach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro