Reklama
Reklama

Brakuje krwi! Możną ją oddać m.in. w zajezdni przy ulicy Głogowskiej

fot. MPK

W okresie letnim do punktów krwiodawstwa zgłasza się znacznie mniej osób niż przez pozostałą część roku.

Władze Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu każdego roku przyznają, że latem "ruch" w ośrodku jest mniejszy. Powodem są przede wszystkim wakacje i nieobecność studentów, którzy stanowią dużą część grupy krwiodawców. Poznańskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie podnosi jeszcze alarmu, ale od początku lata apeluje do krwiodawców. Według danych przekazanych przez RCKiK w Poznaniu brakuje takich grup krwi jak O Rh+, 0 Rh-, A Rh- czy B Rh-.

Jeszcze jutro krew będzie można oddać w zajezdni przy ulicy Głogowskiej w godzinach od 8:00 do 13:00. To pierwsza, po przerwie związanej z pandemią, otwarta zbiórka krwi organizowana w zajezdni przy ul. Głogowskiej przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań. Każdy, kto zechce przekazać ten bezcenny dar życia, będzie mile widziany
- informuje Maciej Szkudlarek z MPK.

Jednocześnie przypominamy o obowiązujących obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa, w tym o obowiązku zakrywania ust i nosa. Prosimy o wchodzenie na teren zajezdni jedynie wejściem głównym (w wieżowcu) i zgłaszanie ochronie, która prowadzi listę gości, celu wizyty
- dodaje.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Krew oddać może każdy, kto jest zdrowy, ma ukończone 18 lat i odpowiedni poziom hemoglobiny we krwi. Krwi oddać nie mogą m.in. chorzy na gruźlicę, serce, czy AIDS. Nie powinny robić tego również osoby, które podczas ostatnich miesięcy wykonały sobie tatuaż lub miały przetoczoną krew.

Wszystkie informacje dla osób, które są zainteresowane oddaniem krwi, można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro