Reklama
Reklama

Pułaskiego: rusza kolejny etap prac. Zmiany do połowy sierpnia

fot. ZDM

W sobotę rozpocznie się II etap prac związanych z naprawą nawierzchni torowiska tramwajowego w wzdłuż ulic Roosevelta i Pułaskiego.

Od 25 lipca nastąpią zmiany na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego - al. Wielkopolska - Nowowiejskiego. Wykonujący prace przeniosą się na wschodnią część skrzyżowania i będę remontować torowisko tramwajowe wzdłuż ul. Pułaskiego od ulicy Nowowiejskiego w kierunku Winograd. Ze względu na przesunięcie frontu robót umożliwiony zostanie wjazd w ulicę Nowowiejskiego od strony al. Wielkopolskiej.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Ograniczenia w ul. Pułaskiego będą polegały na zamknięciu pasa ruchu do jazdy na wprost oraz zlokalizowanego na nim azylu dla rowerzystów (przy skrzyżowaniu z al. Wielkopolską, jadąc od ul. Roosevelta). Po drugiej stronie skrzyżowania zamknięty zostanie pas w kierunku ul. Winogrady -ruch zostanie poprowadzony pasem wyznaczonym do jazdy w lewo z ul. Pułaskiego w ul. Nowowiejskiego - zapowiadają urzędnicy z ZDM.

W związku z brakiem możliwości skrętu w lewo - z ul. Nowowiejskiego w Pułaskiego - pojazdy zostaną skierowane na objazd przez al. Wielkopolską. Jadąc od strony Winograd zamknięty będzie lewoskręt z ul. Pułaskiego w Nowowiejskiego. Do wyboru będą dwie trasy objazdowe: przez al. Wielkopolską lub trasą: Pułaskiego - Libelta - Noskowskiego - dodają.

Ul. Nowowiejskiego, przed skrzyżowaniem z ul. Pułaskiego, będzie zwężona do jednego pasa, z którego będzie można pojechać na wprost w al. Wielkopolską lub skręcić w prawo w ul. Pułaskiego w stronę Winograd.
Zmieniona organizacja ruchu potrwa do 15 sierpnia.

Ponadto zapowiadane są też nocne prace na wiadukcie. W nocy z 27 na 28 oraz z 28 na 29 lipca (w godzinach: 23:00 - 04:30) na skrzyżowaniu ulic Roosevelta - Libelta - Pułaskiego - Poznańska będą prowadzone prace związane z remontem wiaduktu kolejowego linii Poznań - Szczecin.

Prace spowodują konieczność zamknięcia północnej części skrzyżowania pod wiaduktem (wzdłuż zamkniętego odcinka chodnika). W związku z tym nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Pułaskiego - w kierunku ul. Roosevelta i Poznańskiej, ani zawrotek na tymczasowym rondzie pod wiaduktem. W te noce zostanie zamknięty wjazd w ul. Pułaskiego od strony al. Wielkopolskiej - tłumaczy ZDM. Objazdy zamykanych w nocy relacji wyznaczono ulicami sąsiednimi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro