Reklama
Reklama

Przebudowa skrzyżowania na Hetmańskiej od poniedziałku

fot. ZDM
fot. ZDM

Chodzi o skrzyżowanie ulic Hetmańskiej i Dmowskiego, na którym 5 czerwca 2019 roku doszło do śmiertelnego potrącenia 8-latka przez tramwaj.

W ramach prac, które mają się rozpocząć w najbliższy poniedziałek 27 lipca, poszerzony zostanie azyl dla pieszych, zlikwidowany zostanie lewoskręt z Hetmańskiej w Dmowskiego, a także przebudowane zostaną wyspy dzielące na wlotach ulicy Dmowskiego. - Główną zmianą będzie wybudowanie wysepki dla pieszych - w miejscu gdzie obecnie jest pas wyłączony z ruchu. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo przechodzących przez przejście. Dodatkowo zmieni się geometria wlotów ul. Hetmańskiej, dzięki czemu poprawi się między innymi widoczność. Oprócz tych prac, po obu stronach torowiska przy przejściu dla pieszych ułożony zostanie nowy chodnik z płyt betonowych. W zakres robót wchodzi także wydłużenie w kierunku skrzyżowania wysp dzielących na obu wlotach ul. Dmowskiego oraz obsianie trawą nieutwardzonych terenów - wymienia Zarząd Dróg Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Kierowcy muszą się tu liczyć ze zmianami w organizacji ruchu. - Przewiduje się zawężenie połówkowe jezdni ulic i Dmowskiego i Hetmańskiej. W pierwszym etapie prac nie będzie możliwości przejazdu ul. Dmowskiego z części łazarskiej w kierunku Górczyna (oraz bezpośredniego skrętu w ul. Hetmańską). Sugerowany objazd ulicami: Potockiej, Kolejową i Hetmańską. Prosimy o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie - dodaje.

Prace mają potrwać około 2 miesięcy i będą kosztować ponad 440 tysięcy złotych. Ich celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w tym miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
50.13 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro