Reklama

Grunwaldzka: jest asfalt na kolejnym odcinku drogi rowerowej

fot. PIM
fot. PIM

Trwają prace związane z budową ścieżki rower wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej.

Poznańskie Inwestycje Miejskie oceniają, że prace są tu bardzo zaawansowane. - Zakładamy, że w pierwszym tygodniu sierpnia wprowadzona zostanie docelowa organizacja ruchu na odcinku od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Sowińskiego, na którym ułożono już warstwę wierzchnią drogi. Na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. Grochowskiej przygotowywana jest warstwa kruszywa, na której zostanie ułożona warstwa bitumiczna, a na odcinku od ulic Słonecznej i Ostroroga do skrzyżowania z ulicą Grochowską oraz na samym skrzyżowaniu trwają roboty brukarskie - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W najbliższych dniach układana będzie nawierzchnia wyniesionych skrzyżowań na ulicach Sowińskiego, Płowieckiej, Słonecznej, Lubeckiego i Włodkowica. Kierowcy muszą się tu liczyć z tymczasowymi objazdami.

Już na przełomie lipca i sierpnia asfalt ma się pojawić na całym powstającym obecnie odcinku drogi rowerowej, a więc między Jugosłowiańską i Ostroroga / Słoneczną. - Wykonane ma także zostać połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Prace na łączniku rozpoczną się zaraz po zakończeniu prowadzonych obecnie w tym miejscu przez inną firmę robót gazowniczych - podają PIM.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro