Reklama

16 dzików opanowało skatepark i korty tenisowe na Ratajach!

fot. POSiR

W środę rano na terenie Oddziału Rataje POSiR pojawiły się dziki.

Obiekt trzeba było zamknąć. - Ważna wiadomość! Z powodu nieoczekiwanej wizyty dzików musimy tymczasowo wyłączyć obiekty na Ratajach: skatepark Wyspa, korty tenisowe, Orlik, boiska do siatkówki plażowej, boisko wielofunkcyjne i plac zabaw - informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji na Facebooku. - Powiadomimy Was jak tylko możliwy będzie powrót na Oddział Rataje. Mamy nadzieję, że przerwa nie będzie długa, prosimy o wyrozumiałość - dodają.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Jak wyjaśnia Filip Borowiak z POSiR, na terenie obiektów znajduje się łącznie aż 16 dzików. - Na miejsce wezwaliśmy straż miejską. Funkcjonariusze poinformowali nas, że nie uda się załatwić tej sprawy szybko, bo dzików jest sporo. Uruchomiono specjalną procedurę i czekamy teraz, aż służby pomogą nam w "wyproszeniu" zwierząt z naszego terenu. Do momentu uzyskania pewności, że na terenie obiektu nie ma dzików, pozostanie on zamknięty - mówi.

Borowiak sugeruje, że dziki zainteresowały się... mirabelką rosnącą na terenie Oddziału Rataje. - Podobno dziki uwielbiają mirabelki i widać to, bo właśnie przy tym drzewie się kręcą. A sporo owoców leży na ziemi - zaznacza.

  • Aktualizacja
    środa, 22.07.2020 r., godz. 11.17
    Aktualizacja
    środa, 22.07.2020 r., godz. 11.17
    Dziki skutecznie wyproszono z terenu Oddziału Rataje, a tym samym został on otwarty dla poznaniaków.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro