Reklama
Reklama

Klienci wracają do centrów handlowych: już 80% ruchu sprzed roku

fot. King Cross Marcelin / FB
fot. King Cross Marcelin / FB

Z danych Polskiej Rady Centrów Handlowych wynika, że stabilizuje się sytuacja w galeriach handlowych na terenie naszego kraju.

Pomiędzy 13 - 19 lipca pierwszy raz po odmrożeniu centrów handlowych odwiedzalność w nich w dni robocze nie spadła poniżej 80% ubiegłorocznych wartości. - Polacy chętnie wracają do tradycyjnego handlu. W badanym okresie jedno centrum handlowe odwiedziło średnio od 9,5 do 14,5 tys osób - informuje PRCH.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- W ubiegłym tygodniu (13-19 lipca br.) wskaźnik odwiedzalności - footfall zanotował średnie wartości na poziomie od 80 do 87% wyników analogicznego okresu ubiegłego roku, w zależności od dnia. Dla porównania, podczas pierwszego tygodnia szerszych otwarć centrów handlowych w maju (4-10 maja br.) dane kształtowały się na poziomie 53%-68% - dodaje.

Zdaniem specjalistów z PRCH, Polacy powoli przestają bać się wizyt w stacjonarnych sklepach. Głównie przez to, że galerie handlowe stanęły na wysokości zadania i dostosowały się do nowych regulacji związanych z pandemią koronawirusa. Co ciekawe, to wciąż mniejsze obiekty handlowe notują lepsze wyniki odwiedzalności niż duże galerie. Największa odwiedzalność była notowana na północy i południu Polski, a najmniejsza na wschodzie.

Przypomnijmy, że w pierwszym tygodniu działalności po przerwą spowodowaną koronawirusem, to poznańska Avenida przyciągnęła najwięcej klientów w Polsce. Tak wynikało z danych startupu Placeme. Obiekt jest zlokalizowany przy dworcach kolejowym i autobusowym, dlatego zanotował imponujący wynik (jak na pandemię koranawirusa) - średnio około 25 tysięcy klientów dziennie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro