Reklama
Reklama

Czeka nas sporo utrudnień na poznańskich ulicach. Warto sprawdzić, gdzie zmieni się organizacja ruchu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM

Utrudnienia spowodowane są zapowiadanymi pracami.

23 lipca na ul. Iwonickiej rozpoczną się prace związane z budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. Prace potrwają przez okres ok. 3 tygodni, jednak tutaj nie przewiduje się utrudnień w ruchu.

Również od 23 lipca do 31 sierpnia 2020 r. potrwają prace związane z budową sieci i przyłączy wodno-kanalizacyjnych do budynku przy ul. Hawelańskiej 2. Zmiany w organizacji ruchu wystąpią na ulicach: Hawelańskiej, Ziarnistej i Naramowickiej. Niemożliwy będzie lewoskręt z ul. Naramowickiej w ul. Ziarnistą. Ponadto na ul. Ziarnistej i Hawelańskiej wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów (zwężenia jezdni)
- informuje ZDM.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Od 25 lipca do 15 sierpnia 2020 r. rozpocznie się III etap prac związanych z naprawą nawierzchni torowiska tramwajowego w ciągu skrzyżowania ul. Pułaskiego - al. Wielkopolskiej - ul. Nowowiejskiego oraz skrzyżowania ul. Pułaskiego z ul. Cichą.

Ograniczenia w ul. Pułaskiego będą polegały na zamknięciu pasa ruchu do jazdy na wprost oraz zlokalizowanego na nim azylu dla rowerzystów. Zamknięty zostanie pas ruchu w kierunku ul. Winogrady - ruch zostanie poprowadzony pasem wyznaczonym do jazdy w lewo z ul. Pułaskiego w ul. Nowowiejskiego. W związku z brakiem możliwości skrętu w lewo pojazdy zostaną skierowane na objazd przez al. Wielkopolską. Zlikwidowana relacja lewoskrętna realizowana będzie z wlotu al. Wielkopolskiej na wprost w kierunku centrum. Na odcinku ul. Nowowiejskiego od krzyżowania z ul. Pułaskiego do ul. Noskowskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy - informują przedstawiciele ZDM.

Objazd dla pojazdów dojeżdżających ul. Nowowiejskiego z kierunku al. Niepodległości od skrzyżowania, poprowadzono ulicami:
- w kierunku Winograd: al. Niepodległości, ul. Przepadek,
- w kierunku Jeżyc: al. Niepodległości, ul. Libelta,
- w kierunku al. Wielkopolskiej: al. Niepodległości, ul. Cicha, ul. Pułaskiego. Dodatkowo na ul. Noskowskiego (odcinek od ul. Chopina do Libelta) zostanie odwrócony kierunek ruchu, w celu umożliwienie przejazdu na pojazdów ruchu lokalnego.

Od 27 lipca do 24 sierpnia br., w związku z przebudową skrzyżowania ulic: Hetmańska - Dmowskiego, nastąpi zmiana organizacji ruchu. Prace będą prowadzone na lewym pasie w ul. Hetmańskiej, aktualnie wyłączonym z ruchu. Przewiduje się zawężenie połówkowe jezdni ww. ulic celem wykonania nowego krawężnika oraz chodników. Przebudowana zostanie również sygnalizacja świetlna.

Natomiast w terminie od 27 lipca (zamknięcie po porannym szczycie komunikacyjnym) do 16 sierpnia (godz. 24:00) 2020 r., w związku z pracami na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny - Rokietnica, zamknięty zostanie przejazd kolejowy przy ul. Psarskie. Objazd w kierunku Strzeszyna od strony Kiekrza ulicą Słupską, Dąbrowskiego, Lutycką do skrzyżowania z ul. Żołnierzy Górników w kierunku ul. Koszalińskiej. W przeciwnym kierunku analogicznie dla pojazdów zmierzających w kierunku Kiekrza od strony Strzeszyna - tłumaczą urzędnicy.

Ponadto zgodnie z informacjami wykonawcy remontu wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Kościelnej/Nad Wierzbakiem zakończono prace, które wymagały zamknięć weekendowych.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac oraz o dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro