Reklama
Reklama

Ranny jastrząb utknął przy Drodze Dębińskiej

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Ptaka zauważył jeden ze spacerowiczów.

Ptak pojawił się w rejonie wiaduktu w ciągu ulicy Hetmańskiej. Siedzącego na ziemi jastrzębia zobaczył spacerujący mieszkaniec okolicy. - Ptak nie mógł odlecieć, a każda próba zbliżenia się, kończyła się jego ucieczką. Interweniowali strażnicy Ekopatrolu - po kilku próbach funkcjonariuszom udało się odłowić jastrzębia i bezpiecznie umieścić go w transporterze - informują strażnicy miejscy. Trafił pod opiekę specjalistów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ranną mewę znaleziono natomiast w rejonie ulicy Działyńskich. - Mieszkaniec zwrócił uwagę na mewę siedzącą pod drzewem. Okazało się, że ptak jest ranny - miał uszkodzone skrzydło i nogę. Młoda mewa srebrzysta trafiła pod opiekę weterynarza - dodają.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy 2020 roku strażnicy miejscu interweniowali blisko 600 razy wobec rannych ptaków. Prawie połowa z ptaków trafiała pod opiekę weterynarzy z Ptasiego Azylu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro