Reklama

Ranny jastrząb utknął przy Drodze Dębińskiej

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Ptaka zauważył jeden ze spacerowiczów.

Ptak pojawił się w rejonie wiaduktu w ciągu ulicy Hetmańskiej. Siedzącego na ziemi jastrzębia zobaczył spacerujący mieszkaniec okolicy. - Ptak nie mógł odlecieć, a każda próba zbliżenia się, kończyła się jego ucieczką. Interweniowali strażnicy Ekopatrolu - po kilku próbach funkcjonariuszom udało się odłowić jastrzębia i bezpiecznie umieścić go w transporterze - informują strażnicy miejscy. Trafił pod opiekę specjalistów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Ranną mewę znaleziono natomiast w rejonie ulicy Działyńskich. - Mieszkaniec zwrócił uwagę na mewę siedzącą pod drzewem. Okazało się, że ptak jest ranny - miał uszkodzone skrzydło i nogę. Młoda mewa srebrzysta trafiła pod opiekę weterynarza - dodają.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy 2020 roku strażnicy miejscu interweniowali blisko 600 razy wobec rannych ptaków. Prawie połowa z ptaków trafiała pod opiekę weterynarzy z Ptasiego Azylu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro