Reklama
Reklama

Lech Poznań otrzyma z ekstraklasy ponad 26 milionów złotych. Tylko Legia zarobiła więcej

fot. Paweł Rosolski
fot. Paweł Rosolski

Poznaliśmy już dokładny podział środków wypłacanych klubom przez Ekstraklasę S.A.

Spółka podała w komunikacie, że 225 milionów złotych, które trafi na konta klubów po sezonie 2019/20 to rekordowa suma i aż o 45 proc. więcej niż rok temu.

- Już na początku sezonu cieszyliśmy się z poziomu umów z nadawcami i sponsorami oraz oczekiwanych wysokich wypłat dla klubów. Nie spodziewaliśmy się jednak, że w trakcie sezonu przyjdzie nam stoczyć prawdziwy bój w obronie tych budżetów. Rekordowe środki, które wypłacamy obecnie klubom, to swego rodzaju nagroda za ogromny wysiłek włożony we wznowienie i dokończenie rozgrywek po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa - skomentował Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

44 proc. z całej puli zostało równo podzielone pomiędzy wszystkie kluby, co dało po 6,19 mln zł. Do tego dochodzą kwoty w różnej wysokości, uzależnione od wyniku sportowego, rankingu historycznego czy premia dla pucharowiczów.

Najwięcej, 31,3 mln zł, otrzyma Legia Warszawa. Drugi w tabeli sportowej Lech Poznań może pochwalić się również drugim wynikiem finansowym - 26,45 mln zł. Najmniej, nieco ponad 8 mln zł, trafi na konto ŁKS Łódź.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro