Reklama
Reklama

Kolejna zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Gdyńskiej

fot. PIM

Cały czas trwa przebudowa ul. Gdyńskiej na terenie gminy Czerwonak, na odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach.

Na najbliższe dni zaplanowano prace, które wiążą się z koniecznością zmian organizacji ruchu w rejonie skrzyżowań z ul. Poznańską i Piaskową, gdzie powstają nowe ronda. Zmiany te będą wdrażane nocami, co pozwoli zminimalizować związane z nimi utrudnienia. Wprowadzane będą w tym tygodniu, jedna po drugiej (najpóźniej od godziny 4 rano), a ostatnia z nich będzie obowiązywać do pierwszych dni sierpnia.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Pierwsze zostaną wprowadzone w nocy z 23 na 24 lipca (z czwartku na piątek). Zamknięty zostanie wtedy wlot na ul. Poznańską, tzn. nie będzie można wjechać na tę ulicę z ul. Gdyńskiej. W tym czasie ruch odbywać się będzie dwukierunkowo przez ul. Piaskową, a ul. Gdyńska pozostanie przejezdna w obu kierunkach po zachodniej jezdni - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zmiana ta obowiązywać będzie do wprowadzenia kolejnej, która planowana jest na noc z 24 na 25 lipca (z piątku na sobotę), kiedy nastąpi zamknięcie wlotu ul. Piaskowej. Ruch zostanie poprowadzony dwukierunkowo przez ul. Poznańską, gdzie możliwy będzie wjazd i wyjazd z ul. Gdyńskiej -dodają.

W nocy z dnia 26/27 lipca (z niedzieli na poniedziałek) rozpocznie się układanie warstwy ścieralnej na zachodniej jezdni ul. Gdyńskiej oraz części rond przy ul. Poznańskiej i ul. Piaskowej. Na czas prac ruch zostanie pokierowany wschodnią jezdnią drogi. W tym czasie przejazd ul. Poznańską odbywać się będzie jednokierunkowo z wylotem na ul. Piaskowej. Ul. Piaskowa od ronda przy ul. Piłsudskiego pozostanie jednokierunkowa (w stronę ul. Gdyńskiej). Zmiany te zostaną wdrożone w nocy i obowiązywać będą przez co najmniej tydzień (do odwołania, które przewidziane jest na początek sierpnia) - tłumaczą PIM.

Co ważne, cały czas na ul. Gdyńskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wyprzedzania. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Planowany termin zakończenia prac to ostatni kwartał 2020 r.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro