Reklama

Nowe Elfy II dla Wielkopolski z opóźnieniem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel

5 nowoczesnych pociągów miało trafić do Kolei Wielkopolskich między czerwcem i grudniem tego roku.

W lutym 2019 roku samorząd naszego województwa podpisał umowę z firmą PESA na dostarczenie 5 fabrycznie nowych, pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, które mają być wykorzystywane do przewozu pasażerów na terenie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Wartość zamówienia wyniosła prawie 130 milionów złotych, a pociągi Elf II miały trafić do Kolei Wielkopolskich w drugiej połowie 2020 roku. Już wiadomo, że tak się nie stanie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak podał portal rynek-kolejowy.pl, przez pandemię koronawirusa do zakładów PESA nie trafiły wszystkie podzespoły niezbędne do ukończenia budowy pociągów. PESA poinformowała Urząd Marszałkowski o problemach, a UMWW ostatecznie zgodził się na to, by zmienić termin dostarczenia składów do Kolei Wielkopolskich. Zgodnie z nowym harmonogramem pociągi mają trafić do KW między styczniem a kwietniem 2021 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro