Reklama
Reklama

W Poznaniu powstał nowy mural

fot. Studio MUR·ALL

Wymalowano go na kamienicy przy ulicy Za bramką.

- "Ogród, w tajemnicy za bramką" to oderwany od rzeczywistości baśniowy przekaz, który ma zdumiewać i przenosić odbiorcę do tajemniczego ogrodu, pełnego kwiatów, swobody i niezwykłości - wyjaśniają autorzy muralu ze studia MUR-ALL. Dzieło powstało na dziedzińcu kamienicy, dlatego zobaczenie go nie jest takie prost, jak w przypadku murali umieszczonych na zewnętrznych ścianach budynków. - Mural odsłoni swoją tajemnicę w pełni, gdy przekroczymy bramę wejściową do budynku przy ulicy Za Bramką 7 w Poznaniu - nazwa ulicy pochodzi od historycznej furty w murach miejskich, która była umiejscowiona niegdyś na początku uliczki, można było przez nią wejść lub opuścić niepostrzeżenie obwarowane miasto - dodają.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Mural powstawał przez 2 tygodnie. Był malowany przez 7 artystek i artystów. Ma 15 metrów wysokości, a na jego ukończenie zużyto 80 litrów farby. Powstał na zlecenie właściciela kamienicy przy ulicy Za bramką 7 - ALDOM Nieruchomości. Oficjalne odsłonięcie muralu ma się odbyć jesienią, gdy zakończy się remont dziedzińca budynku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro