Reklama

Jarosław Kaczyński zapowiada rekonstrukcję rządu. "Ciągi decyzyjne są rozproszone"

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany na najwyższych szczeblach władzy.

Szef Prawa i Sprawiedliwości był gościem Programu 1 Polskiego Radia. Opowiadał na jego antenie m.in. o rekonstrukcji rządu, która odbędzie się po wakacjach. - Premier zostaje, ale rząd ma być inaczej skonstruowany. W sposób taki, który zlikwiduje stan, w którym niektóre decyzje są podejmowane w kilku ministerstwach, znaczy muszą przejść przez kilka ministerstw. Pewne ciągi decyzyjne są rozproszone, to do niczego dobrego nie prowadzi - powiedział były premier.

Lidera PiS pytano również o ostatnie wybory prezydenckie. - Wygrana jest zawsze cenna. Zwycięstwo Andrzeja Dudy to bardzo ważny sukces i to w tym najbardziej głębokim tego słowa znaczeniu - to było starcie cywilizacyjne - ocenił Jarosław Kaczyński.

- Jeżeli ktoś uważa, że warto być Polakiem, to musi być po tej stronie, która broni tradycyjnych wartości, która chce przebudowywać rzeczywistość tak, żeby była ona bardziej sprawiedliwa. Żeby wszystko to, co się wokół nas dzieje i ma charakter publiczny, było prowadzone w sposób nie tylko sprawiedliwy, ale i sprawny - ocenił prezes PiS.

Kilka dni temu RMF FM informowało, że w ramach rekonstrukcji możliwe jest np. połączenie resortów klimatu i środowiska czy rozwoju i finansów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro