Reklama

Nie było drzwi otwartych są "Studenckie Śniadania"

fot. UMP
fot. UMP

Pierwsze spotkanie odbyło się w piątek. Ma ich być więcej.

W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa kandydaci na studia najczęściej nie mieli okazji zwiedzić swojej przyszłej uczelni lub wziąć udziału w stacjonarnych drzwiach otwartych. Stąd pomysł na akcję "Studenckie Śniadania". Jest to cykl transmitowanych w mediach społecznościowych spotkań skierowany do kandydatów na studia. Pierwszy live odbył się w piątek, 17 lipca z placu Wolności - informują miejscy urzędnicy.

Studenci poznańskich uczelni opowiedzieli o swoich doświadczeniach, możliwościach pracy, stażu i rozwoju, które oferuje im Poznań, a także podzielili się wiedzą i refleksjami dotyczącymi wybranego przez nich kierunku czy uczelni.

W planach są kolejne transmisje, tym razem będą one prowadzone z terenu zaangażowanych w akcję uczelni. "Studenckie Śniadania" można śledzić na Facebooku fundacji Jeden Uniwersytet. Tam też organizatorzy zapowiedzą następne spotkania - dodają urzędnicy.

W akcji udział biorą studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytet SWPS, Wyższej Szkoły Bankowej, Uniwersytetu Przyrodniczego czy Collegium Da Vinci. Partnerem cyklu jest Miasto Poznań.

JZ


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro