Reklama

Ustawa o bonie turystycznym podpisana. Kto dostanie 500, a kto 1000 złotych?

fot. Pexels / Pixabay
fot. Pexels / Pixabay

W piątek prezydent podpisał ustawę o Polskim Bonie Turystycznym.

Nie było to zaskoczenie, bo to właśnie Andrzej Duda był autorem złożonego w Sejmie projektu. Co prawda w Senacie złożono do niego szereg poprawek, na czele ze zwiększeniem "podstawowego" świadczenia do 1000 złotych i objęcia nim emerytów oraz rencistów, ale izba niższa parlamentu w większości odrzuciła te pomysły.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Ostatecznie koszt programu ma nie przekroczyć 4 miliardów złotych. Jednorazowe świadczenie w wysokości 500 złotych będzie przysługiwać na każde dziecko do 18. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych dojdzie do tego kolejne 500 - razem 1000 zł.

Bon nie będzie mieć formę gotówki, ale swego rodzaju karty przedpłaconej. Zapłacimy nim m.in. za usługi hotelarskie, pobyt na obozie czy koloniach. Pełna lista przedsiębiorców honorujących PBT znajdzie się na stronie www.bonturystyczny.gov.pl.

Bonem można będzie płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania jego wartości. Trzeba go jednak "wydać" do końca marca 2022 roku.

PBT będzie mieć formę dokumentu elektronicznego. W celu otrzymania trzeba będzie zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Dokładna data uruchomienia programu nie jest jeszcze znana. Wcześniej rządzący zapewniali, że środki będą przekazane jeszcze w te wakacje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
36.31 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro