Reklama
Reklama

Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu później niż planowano!

fot. ZDM

Wbrew zapowiedziom Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu nie ruszy 1 października.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, termin został przesunięty na początek 2021 roku. Wszystko przez odwołanie złożone przez jednego z oferentów w przetargu na wdrożenie strefy.

- Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) oddaliła odwołanie jednego z oferentów dotyczące wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na wdrożenie strefy płatnego parkowania na Wildzie i Łazarzu. Oznacza to, że rozstrzygnięcie przetargu dokonane przez ZDM było prawidłowe i można podpisać umowę z wybranym już w kwietniu wykonawcą. Podpisanie dokumentów planowane jest pod koniec lipca. Wykonawca - firma KBU Sp. z o.o. - będzie miał 6 miesięcy na montaż i uruchomienie automatów parkingowych oraz wdrożenie projektu stałej organizacji ruchu na ulicach Wildy i Łazarza, tak aby zapewnić gotowość do uruchomienia strefy płatnego parkowania na tych osiedlach. Wdrożenie strefy będzie kosztowało prawie 20 mln 500 tys. złotych - podał w swoim komunikacie ZDM.

W związku z przesunięciem postępowania nie uda się dochować pierwotnie planowanego terminu. O szczegółowym harmonogramie urzędnicy poinformują po podpisaniu umowy z wykonawcą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro