Reklama

UAM trzecim uniwersytetem w Polsce, UEP i UMP gorzej niż przed rokiem

fot. UAM

Opublikowano nowy Ranking Szkół Wyższych Perspektyw.

Wśród uczelni akademickich pierwsze miejsce w rankingu zajął Uniwersytet Jagielloński, który wyprzedził Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Warszawską. Piątą lokatę, tak jak przed rokiem, zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Tym samym jest też trzecim uniwersytetem w kraju. - Mocna pozycja naszej uczelni w Rankingu Perspektyw nieustannie cieszy, a ocena kierunków potwierdza wysoką rangę kształcenia na UAM - komentuje na gorąco wyniki rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki. - Od 10 lat znajdujemy się wśród trzech najlepszych uniwersytetów w kraju. Pamiętajmy, że trudno nam, jako uniwersytetowi klasycznemu, konkurować z uczelniami technicznymi. Gratuluję zarówno tym, którzy nas wyprzedzili, jak i wszystkim uczelniom, które odniosły sukces w tegorocznym Rankingu - dodaje rektor UAM.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Co z pozostałymi poznańskimi uczelniami? Na 14. pozycji uplasowała się Politechnika Poznańska, która przed rokiem była na miejscu 20. Spory spadek odnotował Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. z Miejsca 12. spadł na 21. Gorzej niż przed rokiem wypadł też Uniwersytet Ekonomiczny, który uplasował się na 26. miejscu. Przed rokiem był na 13. i był pierwszą uczelnią ekonomiczną w Polsce. Dziś zajmuje trzecie miejsce w tym rankingu. Uniwersytet Przyrodniczy bez zmian - wciąż na 28. pozycji w ogólnym zestawieniu i na trzecim miejscu w kraju w rankingu uczelni przyrodniczych.

Wśród uczelni niepublicznych numerem jeden jest niezmiennie od lat Akademia Leona Koźmińskiego przed SWPS i Uczelnią Łazarskiego. Wszystkie znajdują się w Warszawie. W Poznaniu najwyższe miejsce w rankingu, 15., zajęła Wyższa Szkoła Bankowa. Przed rokiem była 14. Na 24. pozycji znalazła się poznańska Wyższa Szkoła Logistyki (w ubiegłym roku nie było jej w rankingu), a na 46. Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro