Reklama

Auto wjechało pod pociąg. Kierująca myślała, że... maszynista ją przepuszcza

fot. OSP Plewiska
fot. OSP Plewiska

Do wypadku doszło w czwartek około 10.00 w Szreniawie.

Już w czwartek pisaliśmy o tym zdarzeniu na naszym portalu. Przy ulicy Nowej w Szreniawie szynobus relacji Poznań - Wolsztyn zderzył się z samochodem osobowym. Kobieta, która prowadziła auto, o własnych siłach wyszła z pojazdu. NIkt z pociągu nie ucierpiał.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, ale już teraz do szczegółów udało się dotrzeć twórcom facebookowego profilu "Pociąg do Wielkopolski". Z ich ustaleń wynika, że kobieta kierująca autem powiedziała policjantom, iż maszynista zwolnił przed przejazdem i dał sygnał dźwiękowy. Kobieta była przekonana, że w ten sposób... chce ją przepuścić. Ruszyła więc na przejazd dostając się wprost pod pociąg.

Zdaniem maszynistów jeżdżących na tej trasie, kobieta nie jest jedyną osobą, która myśli w ten sposób. Widzieli tu bowiem podobne przypadki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro