Reklama

Rusza przebudowa ulicy Kwiatowej: będą zmiany w organizacji ruchu

fot. PIM
fot. PIM

Od poniedziałku mieszkańców i kierowców czekają utrudnienia.

Ulica Kwiatowa zmieni się na odcinku pomiędzy ulicami Półwiejską i Rybaki. W poniedziałek, 20 lipca, rozpoczną się przygotowania do inwestycji. Już teraz Poznańskie Inwestycje Miejskie proszą kierowców, by nie parkowali na ulicy.

- Rozpoczynamy metamorfozę kolejnej ulicy w centrum Poznania. Wygodniejsza i bezpieczniejsza ul. Kwiatowa będzie do dyspozycji mieszkańców już wczesną jesienią, bo zakładany czas trwania prac budowlanych to około dwa miesiące - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Poza zakazem parkowania na remontowanym odcinku ulicy, zostanie on całkowicie wyłączony z ruchu. Jedynie mieszkańcy kamienic będą mogli dojechać do bram na teren swoich obiektów. - Pierwsze prace to m.in. rozbiórka istniejącej nawierzchni jezdni i chodników. Aktualnie nawierzchnia ul. Kwiatowej jest w złym stanie technicznym i wymaga wzmocnienia konstrukcji. Po przebudowie, podobnie jak sąsiednia ul. Półwiejska, ul. Kwiatowa będzie deptakiem. Jezdnia i chodniki uzyskają nawierzchnię z kostki granitowej. Wybudowany zostanie kanał technologiczny i dojazdy do posesji. W planach jest także nowe oświetlenie. Nasadzenia zieleni planowane są na pierwszą połowę listopada, bo pora ta lepiej sprzyja przyjmowaniu się roślin niż miesiące letnie - zaznaczają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro