Reklama
Reklama

Z zebraniem chętnych nie było problemu: od września ruszy klasa disco polo

Niewielkie Michałowo chce zostać zagłębiem muzycznych talentów | fot. By Polimerek - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7357723

Pierwsza w Polsce klasa o profilu disco polo stanie się wkrótce faktem.

O pomyśle stało się głośno kilka miesięcy temu. Wówczas wielu podchodziło do niego sceptycznie, ale wizja zostania gwiazdą przyciągnęła szerokie grono młodzieży.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Dokumenty złożyło 27 uczniów, co oznacza, że spokojnie uruchomimy jedną klasę. Pomysł załapał, tym bardziej, że ci uczniowie są nie tylko z Michałowa, ale też z okolic - powiedział w rozmowie z Polsat News Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa.

To właśnie to niewielkie, liczące nieco ponad 3 tysiące mieszkańców podlaskie miasto ma być kuźnią talentów. Formalnie liceum zorganizuje klasę o profilu estradowym. Rozszerzone będą historia muzyki, WOS i język angielski, główny nacisk zostanie jednak postawiony na disco polo.

- Jeżeli szkoła morska, to w Gdyni, szkoła górnicza na Śląsku, a jak szkoła disco polo, to musi być na Podlasiu. To jest dla wszystkich oczywiste - tłumaczy Polsat News Marek Nazarko, burmistrz Michałowa.

Zajęcia mają prowadzić największe gwiazdy disco polo, na czele z Marcinem Millerem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro