Reklama

Ranking "Dzielnic": gdzie w Poznaniu jest najwięcej sklepów?

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

To kolejna odsłona rankingu przygotowanego przez serwis otodom.pl.

Tym razem mieszkańców 12 największych miast w Polsce zapytano o dostępność sklepów w ich najbliższej okolicy. - W skali od 1 do 5 oceniano czy w pobliżu domu można zrobić wszystkie podstawowe zakupy - poczynając od małych sklepów spożywczych po największe centra handlowe - wyjaśniają autorzy opracowania.

Z rankingu wynika, że w naszym mieście znajduje się 20 centrów handlowych, co stawia nasze miasto na drugim miejscu w Polsce. To właśnie poznaniacy, wraz z mieszkańcami Katowic, znaleźli się na pierwszym miejscu wśród największych miast, jeśli chodzi o dostępność sklepów.

W rankingu dotyczącym "dzielnic" Poznania zapytano 4500 mieszkańców naszego miasta. - Po podsumowaniu wyników okazało się, że najlepsze zaplecze handlowe dla swoich mieszkańców ma Łacina, która została oceniona na 4,55 punktu. W obrębie Łaciny znajduje się centrum handlowe Posnania, największy obiekt tego typu w mieście. W Posnanii występuje cały wachlarz lokali: 220 butików, 40 kawiarni i restauracji oraz 40 sklepów, funkcjonuje również kino. Warto zaznaczyć, że to nie jedyny taki obiekt na terenie Łaciny, w tej dzielnicy znajduje się ponadto Galeria Malta, umiejscowiona nieopodal Posnanii, mająca w swojej ofercie sklepy, kawiarnie, restauracje, kino, klub fitness i plac zabaw dla dzieci. Obecność dwóch potężnych galerii handlowych, wpisanych w jedno osiedle i leżących blisko siebie, powoduje, że Łacina jest najbardziej zagęszczonym handlowo miejscem w Poznaniu - dodają.

Drugie miejsce zajęły Winiary uzyskując 4,41 pkt na 5 możliwych. Na trzecim miejscu uplasowały się aż trzy "dzielnice" z wynikiem 4,35 pkt. To Chartowo, Piątkowo i Rataje. - W porównaniu z rokiem 2017, najbardziej spektakularny awans zaliczyła Łacina, która wówczas zajmowała 10. miejsce oraz Chartowo, które awansowało z miejsca 14. na 3.

Gdzie w Poznaniu jest pod tym względem najgorzej? Ostatnie miejsce zajął Strzeszyn uzyskując jedynie 3,14 pkt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro