Reklama
Reklama

Śledztwo w sprawie budowy zamku w Stobnicy. 7 osób zatrzymanych

archiwum | fot. Śladami PRL / YouTube

Do zatrzymań doszło w czwartek rano.

Jak informuje PAP w sprawie zatrzymanych zostało siedem osób. Wśród nich inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, osoby reprezentujące inwestora oraz architekt i główny projektant inwestycji oraz funkcjonariusze Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Wszystkim zarzuca się przestępstwa urzędnicze - m.in. nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Już wielokrotnie o inwestycji pisaliśmy na łamach naszego portalu. Zamek ma mieć 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 mieszkań.

Wiosną ubiegłego roku sprzeciw wobec budowy wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu. Wówczas informowano, że inwestycja zajmuje większy teren niż deklarowano. Konkretnie zajmuje więcej niż 2 hektary, a tym samym taka inwestycja wymaga uzyskania decyzji środowiskowej, której inwestor w tym przypadku nie posiada.

Obecnie z zatrzymanymi prowadzone są czynności procesowe. Później zapadnie decyzja między innymi o zastosowaniu wobec zatrzymanych ewentualnych środków zapobiegawczych.

Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali dzisiaj 7 osób w związku ze sprawą budowy zamku w Puszczy Noteckiej. Trwają doprowadzenia do Prokuratury Okręgowej. Szczegóły będą pózniej.

- Andrzej Borowiak (@BorowiakPolicja) July 16, 2020


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
16.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro