Reklama
Reklama

Producent marki Nivea rozbudowuje zakład przy ulicy Gnieźnieńskiej. Będą nowe miejsca pracy

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Wartość planowanej inwestycji to 700 mln zł. Dzięki rozbudowie powstanie w tym miejscu 300 nowych miejsc pracy.

W środę, 15 lipca 2020 r., projekt rozbudowy przedstawił dyrektor generalny Beiersdorf Manufacturing Poznań Igor Matus na spotkaniu z udziałem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka i wiceprezydenta Miasta Poznania Bartosza Gussa oraz dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Katja Lozina.

Nowy zakład Beiersdorf Manufacturing Polska ma być nowoczesną i przyjazną środowisku fabryką, nastawioną głównie na produkcję innowacji. W środę dyrektor generalny Beiersdorf Manufacturing Poznań Igor Matus przedstawił plan rozbudowy na spotkaniu z udziałem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka i zastępcy prezydenta Poznania Bartosza Gussa oraz dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Katja Lozina.

Dzięki rozbudowie powstanie do 300 nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanej kadry w wielu specjalnościach, a możliwości produkcyjne wzrosną o 200 procent.

Projekt rozbudowy naszej fabryki jest ważną częścią planu modernizacji Grupy Beiersdorf i przygotowania centrów produkcyjnych na przyszłe potrzeby. Będzie to bardzo nowoczesny zakład o strategicznym znaczeniu w Grupie, w którym będą powstawały przyszłe innowacje i produkty wysokomarżowe z portfolio Beiersdorf. Decyzja o rozbudowie naszej fabryki to także wyraz uznania dla fachowości i ogromnego zaangażowania pracowników BMP w rozwój naszej firmy, ale również efekt przyjaznej dla inwestycji polityki miasta i regionu - mówi dyrektor generalny BMP Igor Matus.

W ramach projektu rozbudowy na terenie zakładu przy ul. Gnieźnieńskiej powstaną nowe hale produkcyjne, nowoczesne budynki techniczne, magazyn wysokiego składowania oraz budynki biurowe. Powstanie również nowy parking dla pracowników, zlokalizowany po drugiej stronie ulicy Gnieźnieńskiej, naprzeciwko zakładu.

Rozbudowa fabryki to dowód na to, że Nivea dobrze czuje się w naszym województwie, docenia wykfalifikowaną kadrę i przyjazną atmosferę inwestycyjną. Wielkopolska zawsze słynęła z pracowitości i dobrze zorganizowanej pracy, a rozbudowa zakładu jest tego efektem. Jestem pod wielkim wrażeniem projektu, który jest nie tylko wsparciem dla lokalnej gospodarki, ale przede wszystkim realizuje zadania związane z dbałością o środowisko naturalne - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.


Zgodnie z przyjętą przez firmę Beiersdorf AG strategią zrównoważonego rozwoju, przyjazna środowisku inwestycja będzie ubiegać się o Certyfikat LEED (system oceny pod względem energooszczędności i wpływu na środowisko naturalne). Budynki zaprojektowane są zgodnie ze standardami zrównoważonej architektury, będą energooszczędne, a do ich budowy zostaną wykorzystane materiały ekologiczne. Częścią inwestycji będzie również nowa biologiczna oczyszczalnia ścieków
- informuje Katarzyna Singh z Nivea Polska.

Cieszą nas dynamiczne plany rozwoju Beiersdorf w Poznaniu jako trzeciej co do wielkości fabryki w Europie produkującej kosmetyki marki NIVEA czy Eucerin. Stanowią doskonały przykład potencjału gospodarczego Miasta i całego regionu. Szczególnie cieszy podkreślanie przez Inwestora bardzo dobrej współpracy z miastem Poznań oraz wysokich kwalifikacji zatrudnionych pracowników - podsumował Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Obecnie trwają prace przygotowawcze oraz uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń i decyzji środowiskowych. Prace budowlane mają się rozpocząć w pierwszej połowie 2021 r. Zgodnie z planem zakończenie budowy i osiągnięcie pełnej mocy produkcyjnej przewidziane jest na koniec roku 2022.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro