Reklama
Reklama

Kierowca Citroena miał ponad 4 promile. Kluczyki zabrali mu pracownicy budowy

fot. KMP Leszno
fot. KMP Leszno

50-latek niedawno stracił uprawnienia za podobne przestępstwo.

15 lipca br. około godziny 9:30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zostali wezwani w miejsce obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Do zatrzymania doszło w Lesznie na ul. 55 Pułku Piechoty. Dwóch pracowników pobliskiej budowy zauważyło nietrzeźwego, słaniającego się na nogach mężczyznę, który wsiada za kierownicę citroena stojącego na znajdującym się wzdłuż jezdni parkingu. Kierowca odpalił samochód i zaczął wycofywać, aby włączyć się do ruchu. Mężczyźni na ten widok natychmiast podbiegli do pojazdu i wyjęli ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę, jednocześnie powiadamiając policję o zaistniałej sytuacji.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali kompletnie pijanego mężczyznę siedzącego na przydrożnym trawniku, którego "pilnowali" świadkowie nieodpowiedzialnej jazdy - relacjonuje asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowy policji w Lesznie.

Po przebadaniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Policjanci mieli trudności, żeby wprowadzić go do radiowozu. W citroenie znajdowały się puste butelki po piwie oraz wypełnione alkoholem - dodaje.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec Leszna niedawno stracił prawo jazdy za popełnienie podobnego przestępstwa.

Policja ze swojej strony bardzo dziękuje mężczyznom, którzy przyczynili się do udaremnienia jazdy pijanego kierowcy i nie wykluczone, że zapobiegli tragedii na drodze - kończy rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro