Reklama
Reklama

Rekonstrukcja rządu jesienią. Najpierw PiS spróbuje pozyskać nowych posłów i samorządowców

Skład Rady Ministrów może ulec zmianie jesienią | fot. By Kancelaria Sejmu / Aleksander Zieliński - Uroczystość powołania Rady Ministrów z udziałem Marszałek Sejmu, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84018525

Wbrew spekulacjom szybka rekonstrukcja rządu nie jest scenariuszem poważnie branym pod uwagę.

Jak informuje RMF FM, w pierwszej kolejności politycy Prawa i Sprawiedliwości podejmą próbę zbudowania szerszej kolacji. Chodzi o przyciągnięcie nowych posłów, związanych obecnie z PSL i Kukiz'15. Fakt składania takich nieformalnych propozycji potwierdził już wcześniej na antenie tej samej stacji Adam Jarubas, europoseł Ludowców.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Takie działanie ma dwa cele: ograniczenie wpływu ludzi Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry na rządy Zjednoczonej Prawicy oraz powiększenie wpływów w samorządach, szczególnie w sejmikach. Tutaj do przeciągnięcia na swoją stronę określonej grupy polityków konieczne może się okazać np. zaoferowanie stanowiska ministra.

Sama rekonstrukcja nie przyniesie rewolucji, a raczej techniczne zmiany. W planach jest m.in. ponowne połączenie resortów środowiska i klimatu, według RMF FM rządzący rozważają też scalenie ministerstw edukacji i szkolnictwa wyższego oraz rozwoju i finansów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro