Reklama
Reklama

Kierowcy autobusów komunikacji miejskiej przebadani na obecność narkotyków

fot. policja
fot. policja

Takich kontroli może być więcej.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzili w środę rano kontrolę trzeźwości i stanu psychofizycznego w ostrowskim MZK. Kontrolowani byli kierowcy autobusów, którzy właśnie zaczynali kurs. - Podczas badania stanu psychofizycznego pobierany był od kierowcy wymaz z ust, który następnie został umieszczony w testerze na obecność narkotyków. W trakcie dzisiejszej kontroli wszystkie wyniki były negatywne. To bardzo dobra wiadomość, która pokazuje na odpowiedzialne podejście tych kierowców do swoich obowiązków - informuje Małgorzata Michaś z ostrowskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W ostrowskim MZK kierowcy codziennie przed rozpoczęciem służby są badani na obecność alkoholu w organizmie. Podobne kontrole policji mogą się odbywać także w innych miastach naszego województwa. To pokłosie dwóch wypadków z Warszawy, do których doszło w ostatnim czasie. W wyniku jednego z nich zginęła 1 osoba, a 22 zostały ranne. Kierowca był pod wpływem amfetaminy. W drugim wypadku ucierpiała jedna osoba, kierowca autobusu także był pod wpływem narkotyków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
69.37 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro