Reklama
Reklama

Zobacz jak wygląda od środka budowany szpital dziecięcy

fot. Samorząd Województwa Wielkopolskiego
fot. Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Na tę inwestycję czekamy w Poznaniu od wielu lat.

- Jesteśmy już bardzo daleko w harmonogramie realizacji. Wszystko jest już czytelne, widać, gdzie będą poszczególne oddziały łóżkowe, gdzie będzie SOR, gdzie będzie blok operacyjny. To wszystko robi ogromne wrażenie. To naprawdę nowoczesny szpital, wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia, który będzie stwarzał zarówno małym pacjentom, jak i ich opiekunom, komfortowe warunki. Z niecierpliwością czekamy na jego otwarcie - mówił w trakcie wizyty na budowie marszałek Marek Woźniak.

Wciąż trwają tu prace instalacyjne, montowana jest elewacja. Trwa zagospodarowywanie terenu wokół szpitala, a także przebudowa ulicy dojazdowej. Ulica Wrzoska będzie stanowić dojazd nie tylko do szpitala dziecięcego, ale też znajdującego się tutaj szpitala MSWiA. Powstaje tu cała infrastruktura - chodniki, pętla autobusowa.

- Na 7 kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej 30 tys. m kw. znajdzie się 2 tysiące pomieszczeń. Opieka medyczna zostanie zapewniona w ramach dziewięciu oddziałów. Jednoosobowe sale (każda z własnym węzłem sanitarnym) przeznaczone będą dla 354 dzieci i ich opiekunów. Projekt przewiduje zastosowanie nowatorskich rozwiązań medycznych, tak aby zapewnić dzieciom z całej Wielkopolski opiekę na najwyższym poziomie. W szpitalu znajdzie się pierwszy w Wielkopolsce SOR dziecięcy - informuje Urząd Marszałkowski.

Koszt całej inwestycji to ponad 426 mln złotych, z czego 338 milionów złotych pochodzi z dofinansowania unijnego i rządowego. Wykonawcą jest Warbud, a za inwestycję w imieniu Samorządu Województwa odpowiada spółka Szpitale Wielkopolski. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku, a pierwsi pacjenci mają tu trafić pod koniec 2021 roku.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro