Reklama
Reklama

Nowość na poznańskich targowiskach: warsztaty eko i lokalne restauracje

fot. UMP

Akcja "Ekotargowiska" rozpocznie się już w najbliższą sobotę.

Pierwsza odsłona "Ekotargowisk" odbędzie się na Rynku Jeżyckim 18 lipca w godzinach 10.00 - 15.00. - Będzie to okazja, aby spróbować potraw przygotowanych przez jeżyckie restauracje. W menu jest ok. 20 dań kuchni wschodu i kuchni polskiej z 5 lokali gastronomicznych, w cenie do 10 zł. Drugie kulinarne spotkanie odbędzie się na Rynku Wildeckim, 8 sierpnia również w godz. 10:00-15:00. Tu swoje popisowe dania zaprezentują restauratorzy z Wildy - informują urzędnicy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Ale to nie koniec atrakcji. W ramach akcji będzie tu można wziąć udział w warsztatach tworzenia ekotoreb. Zaplanowano też prelekcje na temat sortowania odpadów. - Dzieci zobaczą jak funkcjonuje zgniatarka do butelek PET, a także dowiedzą się jak stosować torby do segregacji. Nie zabraknie zabaw i quizów ekologicznych.

Akcja odbywa się dzięki współpracy miasta z Targowiskami i Jedzielnią. Oto szczegółowy wykaz atrakcji zaplanowanych na najbliższe tygodnie. Udział w nich jest bezpłatny:

- 18 lipca / rynek Jeżycki / "Moja ekotorba", czyli warsztaty tworzenia przyjaznych środowisku toreb. Uczestnicy będą mogli spersonalizować swoją torbę za pomocą flamastrów i wzorników. Pracownicy ZM GOAP poprowadzą wykłady o segregacji odpadów, dzieci zobaczą jak funkcjonuje zgniatarka do butelek PET, a także poznają zabawy i quizy ekologiczne. Wiek uczestników 3 +. Bez limitu osób biorących udział.

- 25 lipca / rynek Świt / "Upcyklingowe instrumenty muzyczne". Przedmioty codziennego użytku zamienione zostaną w oryginalne instrumenty - bębenki, marakasy, kije deszczowe i inne. Wiek uczestników 3+. Maksymalna liczba osób biorących udział: 50.

- 1 sierpnia / rynek Wielkopolski / "Pszczoły nasi mali przyjaciele" to zajęcia tworzenia świeczek przy użyciu pszczelego wosku. Warsztaty będą okazją, aby zapoznać się również z techniką wykonania woskowijki, czyli bawełnianego materiału zabezpieczonego pszczelim woskiem. Jest to łatwy i ekologiczny sposób przechowywania żywności alternatywnie do plastikowej folii spożywczej. Uczestnicy dowiedzą się, jak wiele ludzie zawdzięczają pszczołom, poznają ich zwyczaje, zobaczą wyposażenie pasieki i wygląd ula od środka. Wiek uczestników 3+. Maksymalna liczba osób biorących udział: 50.

- 8 sierpnia / rynek Wildecki / "Moja ekotorba", czyli warsztaty tworzenia przyjaznych środowisku toreb. Uczestnicy będą mogli spersonalizować swoją torbę za pomocą flamastrów i wzorników. Pracownicy ZM GOAP poprowadzą wykłady o segregacji odpadów, dzieci zobaczą jak funkcjonuje zgniatarka do butelek PET, poznają zabawy i quizy ekologiczne. Wiek uczestników 3+. Bez limitu osób biorących udział.

- 22 sierpnia / rynek Łazarski / "Ekodoniczka" - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik. Wiek uczestników 6+. Maksymalna liczba osób biorących udział: 60.

- 29 sierpnia / rynek Bernardyński / "Wiklina papierowa" to zajęcia z tworzenia koszyczków z wikliny papierowej, czyli ekologicznej techniki pozwalającej na twórcze przetworzenie makulatury z wykorzystaniem splotów stosowanych w tradycyjnym plecionkarstwie. Papierowe dzieło będzie można zabrać do domu. Wiek uczestników: 6+. Maksymalna liczba osób biorących udział: 40.

- 5 września / ul. Racjonalizatorów / "String art" - warsztaty tworzenia przestrzennych obrazów z materiałów recyklingowych techniką string art. Polega ona na nawlekaniu kolorowych nici między punktami, tworząc różnorodne wzory. Każdy z uczestników za pomocą nici, muliny, sznurka, włóczki, gwoździ i kawałka deski stworzy własny ekoobraz. Wiek uczestników: 6+. Maksymalna liczba osób biorących udział: 40.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro