Reklama
Reklama

Metody na zacinający się zamek w drzwiach

Czy zdarzyło Ci się kiedyś włożyć klucz do zamka i nie móc go przekręcić w żadną stronę? A na dodatek pojawiły się problemy z wyciągnięciem go, by spróbować ponownie? Zacinający się zamek do drzwi to żadna nowość, a większość z nas przynajmniej raz miała taką sytuację. Nie ma co ukrywać, taki przypadek jest dość irytujący, a niestety przez nerwowe szarpanie można tylko narobić więcej szkód. Warto wiedzieć, co zrobić, kiedy klucz zacina się w zamku, by zaoszczędzić sobie czasu i nerwów.

Jak poradzić sobie z zacinającym się zamkiem w drzwiach?

Osoby, które mają problem z zacinającym się zamkiem w drzwiach wejściowych, stosują różne sposoby, by się go pozbyć. Najszybszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wezwanie profesjonalnego ślusarza, który swoim fachowym okiem rozpozna problem i w razie potrzeby przeprowadzi sprawną naprawę zamka. Jeśli jednak chcesz spróbować domowych sposobów na zacinający się zamek, bo masz dość codziennego męczenia się z mechanizmem, który nie działa tak płynnie, jak powinien, spróbuj użyć do tego zwykłego ołówka. Niektóre osoby doradzają, aby potrzeć grafitowym końcem o ząbki klucza, ścierając na nich pył. Następnie włóż klucza do zamka i wykonaj obrotu. Na podobnej zasadzie ma działać talk. Wystarczy posypać nim klucz i tak samo - włożyć go do zamka, a następnie przekręcić o pełen obrót. Inny rozwiązaniem będzie "naoliwienie" zamka do drzwi, czyli wlanie do niego kilku kropli oliwki kosmetycznej (którą można wziąć z łazienki lub kupić w każdej drogerii) czy oleju maszynowego. Obracając kluczem w zamku do drzwi rozprowadzamy oliwkę, co może pomóc w usprawnieniu działania mechanizmu. Jeśli te domowe sposoby na zacinający się klucz w zamku zawodzą, najlepiej zdać się na pomoc specjalisty z Pogotowia ślusarskiego, który o zamkach do drzwi wie wszystko.


Profesjonalne Pogotowie ślusarskie i naprawa zamków


Doświadczeni fachowcy z Pogotowia zamkowego potrafią rozpoznać każdy problem z zamkiem. Znają też sposoby, które umożliwiają naprawę zamków w profesjonalny i sprawny sposób. Wybierając Pogotowie ślusarskie, które jest czynne przez 7 dni w tygodniu, można być pewnym, że terminy realizacji wybranej usługi ślusarskiej będą krótkie. W razie potrzeby doświadczeni ślusarze pomogą nam nie tylko przy zacinającym się, ale także przy zablokowanym zamku do drzwi, wykonując sprawne awaryjne otwieranie mieszkania. Niezależnie od tego, czy wybierzesz domowe sposoby, czy zdecydujesz się na pomoc fachowca przy zacinającym się zamku do drzwi, pamiętaj, że chodzi tu o bezpieczeństwo domowników oraz mienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro