Reklama
Reklama

Podpisano umowę na dostawę kolejnych ładowarek dla elektrycznych autobusów

fot. MPK

Poznań kontynuuje rozbudowę infrastruktury przeznaczonej dla autobusów elektrycznych.

W tym celu MPK podpisało umowę z konsorcjum firm Medcom oraz S&M Energia. Na jej podstawie do jesieni przyszłego roku powstaną nowe stacje ładowania. Zbiegnie się to w czasie z dostarczeniem przez Solarisa 37 autobusów elektrycznych: 31 standardowych, 12-metrowych oraz 6 przegubowych, 18-metrowych (będą kierowane na trasy linii przebiegających przez poznańskie osiedla: 145, 149, 163, 175, 176, 179, 190 i 193).

- Zamówienie ma być realizowane przez wykonawcę w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje prace projektowe wraz z niezbędną dokumentacją i uzyskaniem wszystkich pozwoleń, natomiast w drugim etapie wykonane zostaną roboty budowlane, a urządzenia zostaną dostarczone, podłączone i uruchomione
- powiedział Marek Grzybowski, wiceprezes Zarządu MPK Poznań ds. technicznych.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W ramach zamówienia dodatkowe stacje pojawią się na dworach na os. Jana III Sobieskiego i Garbarach.

- Ładowarki pojawią się również w całkowicie nowych lokalizacjach: na dworcu autobusowym Górczyn przewidziano dwa dwustanowiskowe urządzenia pantografowe; w zajezdni przy ul. Kaczej przewidziano montaż 18 dwustanowiskowych urządzeń stacjonarnych, umożliwiających ładowanie poprzez wtyczkę plug-in oraz jednego dwustanowiskowego urządzenia pantografowego (obecnie "elektryki" ładują się w zajezdni przy ul. Warszawskiej). Dodatkowo z myślą o zajezdni Kacza zamówiono trzy mobilne stacje ładowania pojazdów - poinformowało MPK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro