Reklama

Koronawirus w żużlowej ekstralidze! Zawodnicy Unii Leszno poddani izolacji, odwołano mecze

fot. Elżbieta Skowron, archiwum
fot. Elżbieta Skowron, archiwum

W żużlowej PGE Ekstralidze wykryto przypadek koronawirusa.

Jak poinformowała w swoim komunikacie spółka zarządzająca rozgrywkami, chodzi o jedną z osób przebywających w parku maszyn podczas meczu PGG ROW Rybnik - FOGO Unia Leszno z dnia 10 lipca. Nie jest to jednak żaden z zawodników, trenerów czy mechaników.

W związku z tym władze PGE Ekstraligi wdrożyły przygotowaną wcześniej i gotową na takie przypadki procedurę kryzysową. W tej sytuacji zdecydowano o:

- przełożeniu meczów 6. rundy PGE Ekstraligi PGG ROW Rybnik - ELTROX Włókniarz Częstochowa (17 lipca) oraz FOGO Unia Leszno - RM SOLAR Falubaz Zielona Góra (19 lipca)
- wprowadzeniu obowiązkowej domowej izolacji od dnia 14 lipca dla wszystkich zawodników PGG ROW Rybnik i FOGO Unii Leszno wraz z mechanikami zawodników i sztabami szkoleniowymi oraz wszystkich osób funkcyjnych przebywających w parku maszyn (uczestnicy meczu 5. rundy PGE Ekstraligi PGG ROW Rybnik - FOGO Unia Leszno z 10 lipca)
- zakazu wszelkiej aktywności sportowej dla zawodników uczestniczących w meczu PGG ROW Rybnik - FOGO Unia Leszno z 10 lipca
- przeprowadzeniu testów genetycznych na obecność koronawirusa dla wszystkich zawodników PGG ROW Rybnik i FOGO Unii Leszno wraz z mechanikami i sztabami szkoleniowymi oraz osobami funkcyjnymi przebywającymi w parku maszyn (uczestnicy meczu 5. rundy PGE Ekstraligi PGG ROW Rybnik - FOGO Unia Leszno z 10 lipca)

Zgodnie z zaleceniami WHO testy genetyczne na obecność koronawirusa przeprowadza się w ciągu 7-8 dni od dnia potencjalnego kontaktu z osobą zarażoną. W związku z tym, licząc, że mecz 5. rundy PGE Ekstraligi PGG ROW Rybnik - FOGO Unia Leszno odbył się 10 lipca, wszystkie testy dla uczestników tego meczu (zawodnicy, mechanicy, sztaby szkoleniowe oraz osoby funkcyjne przebywające w parku maszyn) odbędą się, w porozumieniu z firmą INVICTA, najwcześniej 20 lipca. Koszty testów pokryje Ekstraliga Żużlowa.

Po uzyskaniu negatywnych wyników testów, drużyny PGG ROW Rybnik i FOGO Unia Leszno wrócą do normalnego rytmu sezonu 2020 w PGE Ekstralidze. Terminy zaległych meczów z ich udziałem ustali w osobnym komunikacie PGE Ekstraliga.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro