Reklama
Reklama

Lech Poznań ma nowego napastnika. Mikael Ishak podpisał kontrakt z Kolejorzem

fot. lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Lech Poznań dokonał trzeciego wzmocnienia przed sezonem 2020/21.

We wtorek testy medyczne przechodził Mikael Ishak. Badania napastnika nie wykazały żadnych problemów, więc urodzony w Szwecji zawodnik mógł podpisać 3-letni kontrakt. Wzmocni Kolejorza na zasadzie wolnego transferu - jego ostatnim pracodawcą było grające w niemieckiej 2. Bundeslidze FC Nürnberg.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Lech w każdym sezonie ma walczyć o trofea i to mnie właśnie przekonało, żeby dołączyć do Kolejorza. Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru. Chcę osiągać sukcesy, ale przede wszystkim chcę pomagać zespołowi w zwycięstwach, tak bardzo, jak to możliwe. To jest moja praca. Jestem graczem zespołowym, który zawsze będzie walczyć dla drużyny. Słyszałem też wiele o kibicach Lecha i wiem, że są bardzo oddani. Grałem w klubach, w których presja była duża m.in. w Norymbergii i Kolonii. Lubię to - powiedział 27-letni napastnik.

Ishak zagrał cztery mecze dla dorosłej reprezentacji Szwecji (wszystkie towarzyskie, zdobył jednego gola), był również na igrzyskach olimpijskich w 2016 roku.

- Jesteśmy szczęśliwi, że podpisaliśmy dzisiaj trzyletni kontrakt z Mikaelem Ishakiem. Tego zawodnika nasz scouting obserwował od kilku dobrych lat. Szwed grał i w 1. Bundeslidze oraz na jej zapleczu, zdobywał tam bramki. Występował również w Danii, gdzie strzelił 34 gole. Właśnie tam w Randersach, utwierdziliśmy się, że Mikael gra w stylu, który nam odpowiada. Jest to piłkarz, który bardzo dobrze gra tyłem do bramki, uczestniczy w każdym ataku zespołu. Jest też dobry do gry kombinacyjnej, ale również do wyjścia na prostopadłe podanie. Jest zwrotny, szybki i silny. W samym polu karnym Ishak jest bardzo groźny. Potrafi bardzo dobrze uderzyć lewą i prawą nogą. Liczymy na to, że szybko wkomponuje się do naszego stylu gry. Liczymy, że swoją dobrą postawą w Lechu Poznań będzie mógł się zaprezentować szerszej publiczności i ponownie trafić do reprezentacji Szwecji - skomentował dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Oprócz Ishaka Kolejorz zapewnił sobie do tej pory usługi bramkarza Filipa Bednarka i prawego obrońcy, Alana Czerwińskiego. Oni również zasilili Lecha na zasadzie wolnego transferu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro