Reklama
Reklama

Wilda: trwa budowa drogi rowerowej. Powstały zatoki postojowe dla samochodów

fot. PIM

Trwa budowa drogi rowerowej, która połączy okolice parku Jana Pawła II na Wildzie z ul. Półwiejską i Krakowską.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. miejsca postojowe przy ul. Dolna Wilda - budowa odpowiednich zatok postojowych została już zakończona. Na odcinku pomiędzy ul. Żelazka i Spychalskiego powstają już ponadto konstrukcje pod nowy chodnik i ścieżkę rowerową, pojawiły się także latarnie oświetlenia.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Miejsca w formie równoległych zatok postojowych przy krawędzi jezdni powstały na wschodniej stronie ul. Dolna Wilda. Po obu stronach, między ul. św. Jerzego a Spychalskiego (oprócz wspomnianych konstrukcji pod nowy chodnik i drogę rowerową) sukcesywnie odtwarzana jest konstrukcja jezdni przy nowych krawężnikach. Wkrótce rozpoczną się także prace bitumiczne, czyli położona zostanie nawierzchnia nowej ścieżki rowerowej. Wykonana zostanie również nowa warstwa ścieralna na całej szerokości jezdni na odcinku Żelazka - Spychalskiego - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na odcinku od ul. Spychalskiego do ul. Górna Wilda trwają rozbiórki i wykonywane są koryta, w których wybudowana zostanie droga rowerowa i chodnik. Układane są ponadto m.in. nowe krawężniki.

Obecnie prace trwają na całym odcinku przyszłej drogi rowerowej. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na jesień tego roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro