Reklama
Reklama

Kierowca daewoo wsiadł za kierownicę po alkoholu. Zatrzymali go strażnicy miejscy

Do zdarzenia doszło w tym rejonie | fot. Google Street View
Do zdarzenia doszło w tym rejonie | fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło w Poznaniu, w rejonie ulicy Minikowo.

Jak informują poznańscy strażnicy miejscy, to przypadkowy przechodzień zauważył, że mężczyzna, który chwilę wcześniej spożywał alkohol, wsiadł za kierownicę daewoo. O swojej obserwacji postanowił powiadomić przejeżdżający w pobliżu radiowóz straży miejskiej. - Strażnicy niezwłocznie ruszyli w kierunku wskazanym przez mieszkańca. Po kilku minutach zauważyli opisany pojazd, który jechał "zygzakiem" - wyjaśniają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- W takiej sytuacji strażnicy mają obowiązek, zachowując zasady bezpieczeństwa, uniemożliwić kierującemu kontynuowanie jazdy i powiadomić policję. Po włączeniu sygnałów uprzywilejowania kierowca Daewoo zatrzymał samochód. Dalsze czynności wykonali już policjanci - badanie alkomatem wydychanego powietrza wskazało na stężenie alkoholu we krwi blisko 1,5 ‰! Sprawę prowadzi policja - dodają.

Strażnicy dziękują mieszkańcowi, który poinformował funkcjonariuszy o zagrożeniu jakie może stwarzać nietrzeźwy kierujący.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro