Reklama
Reklama

Kierowca daewoo wsiadł za kierownicę po alkoholu. Zatrzymali go strażnicy miejscy

Do zdarzenia doszło w tym rejonie | fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło w Poznaniu, w rejonie ulicy Minikowo.

Jak informują poznańscy strażnicy miejscy, to przypadkowy przechodzień zauważył, że mężczyzna, który chwilę wcześniej spożywał alkohol, wsiadł za kierownicę daewoo. O swojej obserwacji postanowił powiadomić przejeżdżający w pobliżu radiowóz straży miejskiej. - Strażnicy niezwłocznie ruszyli w kierunku wskazanym przez mieszkańca. Po kilku minutach zauważyli opisany pojazd, który jechał "zygzakiem" - wyjaśniają.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- W takiej sytuacji strażnicy mają obowiązek, zachowując zasady bezpieczeństwa, uniemożliwić kierującemu kontynuowanie jazdy i powiadomić policję. Po włączeniu sygnałów uprzywilejowania kierowca Daewoo zatrzymał samochód. Dalsze czynności wykonali już policjanci - badanie alkomatem wydychanego powietrza wskazało na stężenie alkoholu we krwi blisko 1,5 ‰! Sprawę prowadzi policja - dodają.

Strażnicy dziękują mieszkańcowi, który poinformował funkcjonariuszy o zagrożeniu jakie może stwarzać nietrzeźwy kierujący.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro