Reklama
Reklama

Grupa Stonewall rusza z kanałem na YouTube. Co niedzielę filmik o edukacji seksualnej

fot. Grupa Stonewall

Będzie to edukacja seksualna z perspektywy osób LGBT+.

Grupa Stonewall działająca na rzecz środowiska LGBT+ przyznaje, że uruchamia Stonewall TV, by wypełnić lukę wynikającą z braku rzetelnych źródeł wiedzy o seksie. Co niedzielę na kanale mają się pojawiać 10-minutowe filmiki, w których psychologowie, eksperci, seksuologowie będą dyskutować o seksualności osób LGBT+.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Jeśli chodzi o edukację seksualną, to polskie szkoły nie dostarczają wyczerpujących informacji nawet z perspektywy osób heteroseksualnych. O seksie osób LGBT+ w ogóle się nie wspomina. Tymczasem my również potrzebujemy rzetelnej, neutralnej światopoglądowo wiedzy. Młode osoby LGBT+ są zmuszone zdobywać ją na własną rękę, co nie zawsze kończy się dobrze. - mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Będzie tu mowa m.in. o bezpiecznym seksie, gotowością na seks, seksualnością osób transpłciowych, seksie analnym, czy pierwszym razem z perspektywy gejowskiej i lesbijskiej. - Wokół edukacji seksualnej w Polsce narosło mnóstwo mitów i uprzedzeń. Państwo nie wywiązuje się z obowiązku dostarczania nam wiedzy w tym zakresie, który wynika m.in. z wielu ratyfikowanych przez Polskę konwencji. Nie chcemy czekać, aż sytuacja polityczna ulegnie zmianie, wolimy wziąć sprawy w swoje ręce. Brak edukacji seksualnej negatywnie wpływa na nasze poczucie bezpieczeństwa i komfort życia. - mówi Anna Adamowicz z Grupy Stonewall.

Start kanału zaplanowano na najbliższą niedzielę, na godzinę 20.00.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro