Reklama
Reklama

Kolejna wizyta dzików w Poznaniu: biegały przy blokach

Os. Czecha | fot. Czytelnik

Tym razem pojawiły się na osiedlu Czecha.

- Na osiedlu Czecha o 22:00 pod blokami przebiegało takie stado... Po okrążeniu bloku, udały się wgłąb osiedla - napisał do nas czytelnik. Na nagraniu widać sporą gromadę dzików, która wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców obserwujących zwierzęta z balkonów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Prawdopodobnie ta sama wataha pojawiła się kilkadziesiąt minut później na osiedlu Rusa.

Już na początku lipca pisaliśmy, że miasto podjęło radykalne kroki wobec dzików, które pojawiają się w Poznaniu coraz częściej. - Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tej choroby, Powiatowy Lekarz Weterynarii nakazał Miastu Poznań określone działania. Jednym z nich jest zakaz przewożenia żywych zwierząt z miejsca odłowu. Oznacza to, że Centrum Zarządzania Kryzysowego nie może, jak dotychczas, wywozić zwierząt z terenu miasta. Nakazany jest odstrzał redukcyjny oraz odłów z uśmierceniem - wyjaśniają urzędnicy. Dodatkowo miasto przygotowuje kompleksową strategię, która ma zapobiec rozprzestrzenianiu się dzików na terenie Poznania. W ramach realizowania strategii mają współpracować rady osiedli, spółdzielnie mieszkaniowe, służby mundurowe, a także miejskie jednostki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro