Reklama

Palmiarnia Poznańska ponownie zaprasza na nocne zwiedzanie

fot. Palmiarnia Poznańska
fot. Palmiarnia Poznańska

Będzie to pierwsza "Noc w Palmiarni" po ponownym otwarciu.

Noc w Palmiarni to okazja, by zobaczyć rośliny w zupełnie innych okolicznościach niż przy świetle dziennym. - To wydarzenie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, poznaniaków i wakacyjnych turystów, początkujących miłośników botaniki, jak i pasjonatów-dla wszystkich, którzy chcieliby poznać niezwykłe oblicze świata roślin w klimatycznej atmosferze - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Palmiarnia w ramach nocnego zwiedzania oferuje dwie nowe atrakcje. Pierwsza to wyjątkowa ścieżka, na której będą prezentowane niedostępne na co dzień informacje. - Która roślina to "chiński kwiat do butów?" Czy rośliny potrafią strzelać swoimi nasionami? Z którego drzewa płynie smocza krew? Na te i inne pytania odpowiedź będzie można znaleźć podczas lipcowej "Nocy w Palmiarni".

Będzie to też pierwsza okazja do wzięcia udziału w queście za pośrednictwem aplikacji "Eko Wielkopolska". - Aplikacja w jednym miejscu gromadzi informacje o najciekawszych przyrodniczych miejscach województwa wielkopolskiego oraz organizowanych przez nie wydarzeniach. Wśród nich znajduje się Palmiarnia Poznańska. Rozwiązując quest, odwiedzający w ciekawy sposób zdobywają nietypową wiedzę i poznają bliżej kolekcję Palmiarni.

Impreza odbędzie się w najbliższy piątek od 20.00 do 2.00 w nocy. Kasa będzie czynna do 1.30. - Jednocześnie w Palmiarni może przebywać 150 osób. Podczas zwiedzania obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic - zaznaczają organizatorzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro