Reklama
Reklama

Poznańskie fontanny nieczynne. W niecce na terenie Parku Mickiewicza jeżdżą na rolkach i rowerach

fot. Biuletyn Miejski

Uwagę na niszczenie niewykorzystywanej obecnie fontanny przy operze zwrócił radny PiS, Mateusz Rozmiarek.

Rozmiarek wystąpił z interpelacją w tej sprawie. - W czasie, gdy wyłączona jest fontanna w Parku Adama Mickiewicza, młodzież wykorzystuje jej podłoże do jazdy na rolkach i rowerach. Mieszkańcy obawiają się dewastacji powierzchni i przyszłościowej konieczności remontu fontanny. Zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań mających na celu zabezpieczenie obiektu - czytamy w dokumencie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Odpowiedź przygotował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego wstrzymane zostało do odwołania uruchamianie fontann. Zgodnie z obowiązującym regulaminem parkowym w parku im. A. Mickiewicza obowiązuje zakaz wchodzenia do niecki fontanny. Mając na uwadze upodobanie młodzieży do wykorzystywania niecek na fontanny dla celów rekreacji związanej z jazdą na deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX, i chcąc ochronić fontanny oraz pomniki przed wykorzystywaniem ich w ten sposób Zarząd Zieleni Miejskich wybudował skatepark w parku im. K. Marcinkowskiego. W związku jednak z nieprzestrzeganiem zapisów regulaminów parkowych i powtarzającymi się sytuacjami wykorzystywania elementów małej architektury do jazdy na rolkach, czy rowerach ZZM kilkukrotnie zwracał się do Straży Miejskiej i Policji z prośbą o wzmożenie patroli i podjęcie skutecznych interwencji w celu wyegzekwowaniem obowiązujących przepisów. Z informacji przekazanych przez Straż Miejską-Referat Stare Miasto wynika, że problem ten jest znany strażnikom. Patrolujące park patrole zwracają uwagę na problem jeżdżenia przez młodzież i dzieci w niecce fontanny i podejmują stosowne czynności - zaznacza Wiśniewski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro