Reklama
Reklama

Na dworzec Rataje wracają autobusy. Biletów nadal nie kupimy

fot. PIM

Po remoncie nawierzchni i peronów dworzec autobusowy Rataje ponownie będzie mógł obsługiwać pasażerów.

Jak już wcześniej informowaliśmy zakończyły się prace w ramach pierwszego etapu remontu nawierzchni dworca autobusowego na Ratajach. Równolegle trwa drugi etap robót, który obejmuje wykonanie nawierzchni na zjeździe z ul. Krzywoustego w stronę dworca oraz na wyjeździe z dworca w kierunku ul. św. Rocha. Ale od poniedziałku autobusy mogą już powrócić na teren dworca.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W poniedziałek uruchomiona zostanie większość peronów na dworcu Rataje. Dzięki temu autobusy linii nr: 152, 162, 166, 181, 184 i 196 oraz linie nocne nr 244 i 247 powrócą na perony na dworcu. Z użytkowania wyłączony zostanie jedynie peron nr 1. Jest to konieczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom, podczas realizacji przez wykonawcę II etapu inwestycji na dworcu - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Przypominamy, że linie podmiejskie nr: 431, 432, 435, 501, 502, 560 i 561 oraz miejska nr 155, swój początkowy/końcowy przystanek mają na Franowie, gdzie pasażerowie mogą się wygodnie przesiąść na linie tramwajowe - dodaje.

Autobusy linii nr 165 wciąż będą kończyć bieg na przystanku Kórnicka. Nieczynny będzie przystanek po wyjeździe z ronda Rataje na ul. Zamenhofa.

Wciąż ze względów bezpieczeństwa nieczynny będzie Punkt Obsługi Klienta ZTM w budynku dworca, a z przyczyn technicznych także biletomat na Dworcu Rataje. W momencie możliwości uruchomienia POK, będziemy o tym informować z odpowiednim wyprzedzeniem
- tłumaczy Trzebiatowski.

Remont nawierzchni dworca autobusowego prowadzony jest w ramach kompleksowej przebudowy ronda Rataje. W ramach prac na rondzie i przyległych ulicach planowana jest również budowa nowych chodników i ścieżek rowerowych wokół dworca. Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie termin rozpoczęcia zasadniczych prac budowlanych na rondzie Rataje uzależniony jest od daty uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Zakończenie wszystkich prac budowlanych wraz z odbiorami technicznymi i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest na marzec 2022 r.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro