Reklama
Reklama

Bezpłatne testy drive-thru w kolejnych wielkopolskich miastach. Gdzie można się przebadać?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. DWOT

Jarocin, Grabów nad Prosną, Rawicz i Kościan - to kolejne miasta na mapie Wielkopolski, gdzie ulokowane zostanie mobilne centrum pobrań COVID-19.

Od 14 do 16 lipca z mobilnego punktu drive-thru skorzystać będą mogli mieszkańcy powiatu jarocińskiego oraz powiatów ościennych. Mobilne centrum badań będzie podzielone na ścieżkę walk-thru (dla pieszych) oraz dobrze znaną drive-thru (dla kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta). Centrum wymazowe zlokalizowane zostanie na parkingu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie przy ulicy Franciszkańskiej 1 - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Centrum będzie czynne codziennie od 10:00 do 19:00. Testy są bezpłatne. Osoby zainteresowane powinny od poniedziałku zarejestrować się telefonicznie w WSSE pod numerem tel. 61 65 68 075. Rejestracja od poniedziałku do środy od godz. 8:00 do godz. 16:00

Jeden dzień - 14 lipca centrum pobrań będzie funkcjonowało w Grabowie nad Prosną. Tam również, podobnie jak w pozostałych przypadkach, obowiązuje rejestracja telefoniczna.

15 i 16 lipca, czyli w środę i czwartek wymazy pobierane będą w Rawiczu.


W dniach od 21 do 23 lipca mobilny punkt pobrań COVID19 przeniesie się do Kościana. Będzie to 20 miasto w Wielkopolsce, którego mieszkańcy będą mogli bezpłatnie przebadać się na obecność koronowirusa.

Od czwartku do piątku w ubiegłym tygodniu prowadzone były badania w ramach drive thru w Gostyniu. Lokalizacje miejsca wskazał wojewoda wielkopolski, badania przeprowadzili żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i pracownicy inspekcji sanitarnej. Tylko pierwszego dnia wykonano 417 pobrań prób. 77 osób zakażonych, u których badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa, to uczestnicy uroczystości weselnej z powiatu rawickiego. Wszystkie osoby zostały poddane leczeniu w warunkach izolacji domowej - informuje Tomasz Stube.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro