Reklama
Reklama

Jedno naruszenie ciszy wyborczej w Wielkopolsce

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum

Do pierwszego naruszenia ciszy wyborczej doszło w Pobiedziskach.

Jak informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, oficer prasowy wielkopolskiej policji do incydentu doszło w sobotę. Mężczyzna pojechał do sklepu na zakupy mając na aucie plakat jednego z kandydatów na prezydenta RP. Został on ukarany mandatem - mówi rzecznik. Poza tym mamy spokój. Nie odnotowano więcej przypadków łamania ciszy wyborczej ani żadnych incydentów wyborczych - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Przy okazji przypominamy, że jazda samochodem oklejonym plakatami z wizerunkami kandydatów w trakcie trwania ciszy wyborczej uznawana jest za jej łamanie i traktowana jako wykroczenie. Właściciele oklejonych aut, które zostały zaparkowane jeszcze przed ciszą wyborczą, nie podlegają karze.

Cisza wyborcza obowiązuje od północy z piątku na sobotę do niedzieli do godziny 21. Ciszę wyborczą narusza każdy element czynnej agitacji wyborczej czyli np. publicznego nakłaniania do głosowania w określony sposób. Zabronione jest także aktywne promowanie kandydujących osób, również w sieci. Za złamanie ciszy wyborczej może grozić nawet 1 mln zł grzywny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro