Reklama
Reklama

Podpalił budynek, bo nie mógł wejść do środka

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Michał Nadolski

Mężczyzna usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia.

14 czerwca, po godzinie 1 w nocy, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w starej części Śremu doszło do pożaru pustostanu. Sprawą zajęli się dzielnicowi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że ktoś zaprószył ogień i doszło do pożaru elementów drewnianych pustostanu

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Dzielnicowy, który opiekuje się starą częścią Śremu, namierzył 37-latka, który doprowadził do pożaru budynku w jego dzielnicy. Mężczyzna jest znany śremskiej policji, był już wcześniej notowany. Obecnie mieszka w Śremie, ale ma problem ze znalezieniem stałego miejsca zamieszkania - informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy policji w Śremie.

W piątek sprawca usłyszał zarzut i został przesłuchany. Z jego wyjaśnień wynika, że chciał wejść do pustostanu, a kiedy okazało się, że okna i drzwi są pozabijane płytami, to się zdenerwował. Był też pod wpływem alkoholu i w efekcie wszystko to wpłynęła na to, że dokonał podpalenia - dodaje.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem, gdzie policjanci z zespołu ds. wykroczeń skierują wniosek o jego ukaranie.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro