Reklama

DPS na Strzeszynie ma już wszystkie kondygnacje

fot. PIM
fot. PIM

Przy ul. Żołnierzy Wyklętych na Strzeszynie powstaje nowa siedziba Domu Pomocy Społecznej nr 1.

Postępy są coraz bardziej widoczne, bo wykonawca wzniósł już wszystkie kondygnacje budynku (piwnice, parter i piętro). Jeszcze tego lata obiekt zostanie zadaszony.

Trwają prace konstrukcyjne. Gotowy jest już strop i ściany ostatniej kondygnacji, a więc pierwszego piętra budynku. W piwnicy oraz na parterze kontynuowane są roboty związane z instalacjami wewnętrznymi, czyli elektrycznymi i wodno-kanalizacyjnymi. Na zewnątrz obiektu wykonywane są sieci energetyczne i kanalizacyjne. Równolegle wokół działki powstaje droga wewnętrzna, która będzie służyć przyszłym mieszkańcom, pracownikom i gościom placówki - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowy budynek będzie nowoczesny i spełniający europejskie standardy opieki nad seniorami. Na Strzeszyn przeprowadzą się pensjonariusze DPS nr 1, mieszczącego się obecnie w kamienicy przy ul. Bukowskiej. Placówka będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m. in. dzięki dużym pokojom, windom oraz szerokim korytarzom.

Łączna powierzchnia użytkowa nowej siedziby DPS to ponad 6 tys. metrów kwadratowych. Docelowo stu pensjonariuszy zamieszka w jedno- i dwuosobowych pokojach. Te jednoosobowe będą miały powierzchnię niemal 20, a dwuosobowe - prawie 28 metrów kwadratowych. Każdy z nich zostanie wyposażony w łazienkę. W budynku będzie działał gabinet doraźnej pomocy medycznej oraz zaplecze higieniczno-sanitarne. Całość uzupełnią pomieszczenia biurowe i administracyjne, kuchnia, jadalnia, pokój gościnny i dzienny, pralnia z suszarnią, wspólne przestrzenie z pracowniami, kino-cafe i kaplica. W piwnicy przewidziano miejsce na zaplecze socjalne oraz higieniczno-sanitarne dla pracowników placówki, pomieszczenia techniczne, magazynowe oraz garaże - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zakończenie robót budowlanych, wyposażenie obiektu i przekazanie go do eksploatacji planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku.

" target="_blank">


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro