Reklama
Reklama

Trąba powietrzna przeszła nad Ustroniem Morskim. Są ranni

fot. Gmina Ustronie Morskie FB

Rannych zostało 5 osób, trąba uszkodziła 9 domków holenderskich.

Trąba przeszła około 18.15 nad Ustroniem Morskim. - Zniszczonych zostało dziewięć domków holenderskich. Niestety pięć osób zostało poszkodowanych, zostały one przewiezione do szpitala, na szczęście ich obrażenia nie zagrażają życiu. Na miejscu pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej - informuje Gmina Ustronie Morskie na Facebooku. - Zgodnie z ostatnim komunikatem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który otrzymaliśmy o godzinie 12:43, prognoza pogody na piątkowe popołudnie nie przewidywała takich anomalii pogodowych. Szkody materialne w wyniku trąby powietrznej powstały również w innych miejscach Ustronia Morskiego. Aktualnie trwa szacowanie start i usuwanie zniszczeń - dodaje. Powołano tu sztab kryzysowy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Uszkodzone domki holenderskie znajdowały się na terenie Osady Domków Holenderskich "Grajkowo". Odpoczywa tu między innymi nasza czytelniczka Małgorzata z Poznania. - Od pół godziny nadchodziły chmury, później była ulewa i wiatr, a nagle trąba. Wszystko latało - opisuje. - 9 na 70 holenderek uszkodzonych. W tym 7 doszczętnie zniszczonych. 5 osób w poszkodowanych - dodaje.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro