Reklama
Reklama

Świat wkracza w drugą falę koronawirusa? Coraz więcej przypadków m.in. w wakacyjnych destynacjach Polaków

Zdjęcie ilustracyjne | fot. coyot / pixabay.com

Kolejne kraje mierzą się ze wzrastającą liczbą zachorowań na Covid-19.

Jak podaje money.pl, problem z koronawirusem nasila się w Izraelu. W kwietniu wykryto tam 11 tysięcy przypadków, w maju zaledwie tysiąc. W czerwcu sytuacja radykalnie się pogorszyła. Zachorowania szybują w górę, a w lipcu jest to po 1000 przypadków dziennie. W sumie potwierdzono tu już 35 tysięcy przypadków. 9 lipca odnotowano 1335 zakażeń, co doprowadziło do podjęcia decyzji o ponownym "zamknięciu" państwa.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wzrost zakażeń odnotowano też bliżej nas - w Serbii. Tutaj tylko w ciągu ostatnich 10 dni wykryto 3000 przypadków. Od początku pandemii jest ich natomiast 17 tysięcy. Zdecydowano się tutaj na przywrócenie godziny policyjnej, a Grecja zamknęła dla Serbów swoją granicę. Coraz gorzej jest także w Chorwacji i Bułgarii. Tutaj liczba zakażonych jest mniejsza niż w Polsce, ale w ostatnich dniach przybywa nowych przypadków. W Chorwacji w czerwcu, w niektórych dniach, nie odnotowywano żadnych nowych zakażeń. W lipcu jest to po kilkadziesiąt przypadków dziennie.

Na radykalny krok zdecydowano się w Australii. W czerwcu odnotowano tu tylko 580 zakażeń. Od początku lipca - już około 1200. Tymczasem od początku pandemii odnotowano tu mniej niż 10 tysięcy zakażeń. Władze obawiają się, że sytuacja będzie się pogarszać, dlatego odcięto od świata Melbourne na 6 tygodni. Mieszkańcy mogą w tym czasie załatwiać jedynie najpilniejsze potrzeby.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro