Reklama
Reklama

Od przyszłego tygodnia utrudnienia na Jeżycach: będzie rewolucja na Jeżyckiej i Poznańskiej

fot. ZDM
fot. ZDM

Mieszkańcy muszą się przygotować na remont nawierzchni i zmianę w docelowej organizacji ruchu.

Prace będą prowadzone na ulicach Poznańskiej i Jeżyckiej. Zaczną się już w przyszłym tygodniu, konkretnie we wtorek, na drugiej z ulic. - Zniszczona nawierzchnia na lewym pasie ulicy, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Barzyńskiego do numeru 38, zostanie sfrezowana i ułożona zostanie nowa warstwa ścieralna. Następnie prace przeniosą się na prawy pas. Na czas frezowania i układania nawierzchni nie będzie wjazdu w ul. Kochanowskiego. Objazd wytyczono ul. Jeżycką, Kościelną, Wąską i Poznańską - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W kolejnych dniach utrudnienia będą się pojawiać na kolejnych odcinkach ulicy, aż do skrzyżowania z ul. Kościelną. - Nie będzie wówczas możliwości wyjazdu z ul. Mylnej w ul. Jeżycką. Podczas prac na skrzyżowaniu z ul. Mączną ulica ta zostanie wyłączona z ruchu (poza dojazdem do posesji). Z kolei na czas robót na skrzyżowaniu z ul. Nad Bogdanką wjazd i wyjazd z tej ulicy będzie możliwy objazdem przez ul. Norwida i Barzyńskiego.

W pracach planowanych przez ZDM pominięty zostanie odcinek w rejonie nr 36. Tutaj nawierzchnia zostanie wymieniona podczas prac związanych z położeniem cieplika. Mają się one odbyć w tym roku. Prace na Jeżyckiej mają się zakończyć pod koniec lipca. Następnie remont obejmie nawierzchnię ulicy Poznańskiej, aż do skrzyżowania z ulicą Kościelną.

- Po zakończeniu remontu wykonywana będzie nowa organizacja ruchu: malowane oznakowanie poziome, ustawiane znaki, montowane słupki i stojaki rowerowe. Zmodernizowana zostanie również sygnalizacja przy szkole podstawowej na ul. Jeżyckiej. Wyznaczone zostaną nowe przejścia dla pieszych na obu ulicach. Ten zakres prac powinien zakończyć się wraz z końcem września. Jesienią odbędą się nasadzenia krzewów - dodaje.

Remont, zmiana organizacji ruchu i nasadzenia mają sprawić, że ulice staną się bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla mieszkańców. - Ruch na ulicach zostanie uspokojony, pojazdy będą mogły się poruszać z maksymalną prędkością 30 km/h. Płynność ruchu pojazdów poprawi wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej, Mickiewicza i Jeżyckiej. Rowerzyści będą mogli korzystać z kontrapasów. Ulice będą zawężone do jednego pasa i dzięki temu parkowanie po południowych stronach obu ulic będzie można przenieść na jezdnie. Piesi zyskają szersze chodniki i dodatkowe przejścia dla pieszych w rejonie ulicy Wąskiej, Kochanowskiego i na wysokości Szpitala Miejskiego im. F. Raszei. Na uwolnionych od parkujących samochodów chodnikach, w wybranych miejscach, nasadzone zostaną krzewy.

Wszystkie prace mają kosztować ponad 2 miliony złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro