Reklama
Reklama

Częściowo rozebrany mężczyzna zaatakował w parku policjanta

fot. KPP Ostrzeszów

Mężczyzna może trafić do wiezienia.

W czwartek około godziny 17 do policjantów wpłynęło zgłoszenie, z którego treści wynikało, że częściowo rozebrany mężczyzna leży na trawniku w parku miejskim w Ostrzeszowie. Gdy policjanci przybyli na miejsce podeszli do leżącego mężczyzny, od którego wyczuli wyraźną woń alkoholu.

Nietrzeźwym okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który był na tyle pijany, że porozumiewanie się z nim było utrudnione. Po ustaleniu jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze postanowili o doprowadzeniu go tam w celu przekazania rodzinie - relacjonuje sierż. Martyn Kowalczyk, oficer prasowy policji w Ostrzeszowie.

W trakcie tej czynności zrobił się on agresywny i zaczął kierować w kierunku policjantów obraźliwe słowa. Gdy próbowano go uspokoić, rzucił się na jednego z funkcjonariuszy i pchnął go na meble. Z uwagi na dopuszczenie się przez mężczyznę naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego został on zatrzymany. Dziś, gdy mężczyzna wytrzeźwieje, zostaną mu przedstawione zarzuty - dodaje.

Jak stwierdzili policjanci zachowanie mężczyzny niewątpliwie budziło zgorszenie wśród przebywającej na terenie parku młodzieży, dlatego podjęcie interwencji wobec niego i doprowadzenie go do miejsca zamieszkania było konieczne. Gdyby nie agresywne zachowanie w trakcie realizowania czynności 33-latkowi groziłaby kara grzywny. Teraz za swoje czyny może trafić do więzienia - kończy rzecznik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro