Reklama
Reklama

Uwaga na burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie nawet II stopnia!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Damian

Poznański Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia dotyczące wystąpienia burz, deszczu, silnego wiatru i lokalnie gradu.

Ostrzeżenie obowiązuje w całej Wielkopolsce w piątek od godziny 14:00. W powiatach: złotowskim, pilskim, czarnkowsko-trzcianeckim, wągrowieckim, obornickim, chodzieskim, szamotulskim, międzychodzkim, nowotomyskim, wolsztyńskim i grodziskim do godziny 22:00 obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 85%.

W pozostałych powiatach - również w Poznaniu i powiecie poznańskim od godziny 14:00 do 1:00 obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad - informuje IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to również 85%.

Ostrzeżenie "2 stopnia" oznacza, że burza jaka może przejść nad Wielkopolską będzie skutkowała większymi niż zazwyczaj w czasie burz opadami deszczu i porywami wiatru. Klasyfikacja burz ma 3 stopnie - najgroźniejsze burze klasyfikowane są jako 3 stopnia.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro